Збори у Холодному Яру |
29.4.2013 |
27 квітня 2013 року в урочищі Холодний Яр (Черкаська область) в центрі Краю зібралися представники Рівненської, Олександрійської та Київської сотен Козацького братства бойового Звичаю Спас «Сокіл», щоб в чергове підтвердити свою вірність Слову-договору. Під час заходу було проведено Установчі збори, якими прийнято рішення про заснування громадської спілки «Всеукраїнська Територіальна Самооборона». Метою створення спілки є об’єднання діючих у складі Братства «Сокіл» клубів прикладної підготовки «Спас» в єдину структуру, загальною метою якої є підвищення ефективності реалізації статутних завдань клубів та об’єднання зусиль козацької громади у реалізації ідеї територіальної самооборони*, тобто концепції «всенародної війни» та «озброєного народу», що є основою звичаєвого обов’язку козачини. * Згідно прийнятих внутрішніх документів, що регламентують діяльність сітки клубів прикладної підготовки «Спас», зокрема «Рекомендаціям щодо організації підготовки та контрольних занять в рамках курсу спеціальної підготовки», на думку козаків Братства «Сокіл» основним елементом територіальної самооборони мусять стати «…козацькі підрозділи, що сформовані за територіальною ознакою. В разі виникнення особливого стану таким підрозділам відводяться наступні основні функції:
Таким чином, при підготовці бійців територіальної самооборони актуальними стають наступні навички, вміння та якості:
Спеціальна підготовка має здійснюватися трьома взаємопов’язаними засобами:
Принцип територіальної самооборони є невід’ємним елементом української культури та бойової традиції. Козацьким братством бойового Звичаю Спас «Сокіл» прийнято рішення щодо максимально можливого поглиблення та розширення інформаційно-дослідницької та організаційної роботи у цьому напрямі. Незважаючи на великий історичний досвід українського народу у цьому питанні, в сучасних умовах він практично не реалізується. Причини такого стану є предметом окремого аналізу, тим не менш слід зазначити, що концепція об’єднання зусиль збройних сил та сил територіальної самооборони у протидії виникаючим загрозам в різних формах доволі успішно реалізується у низці країн світу: Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччині, Данії, Італії, Литві, Латвії, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Франції, Швеції, Фінляндії, Білорусі тощо. Питання створення сил територіальної самооборони (оборони) доволі гостро стоїть в Росії та Казахстані.
Про кожний приклад успішної реалізації ідеї територіальної самооборони ми плануємо надати на власних інформаційних ресурсах розширену інформацію. Одним з прикладів, який вартий уваги є сили самооборони Латвії: На сьогодні Земерссадзе є основою захисту сухопутної території та найбільшою складовою національних збройних сил Латвії: в її складі налічується біля 600 професійних військових та більше 10 000 добровольців, які виконують свої обов’язки у вільний від основної роботи час. За словами командуючого національних збройних сил Латвії Раймонда Граубе 90% ополченців служать «з міркувань ідейної мотивації». Отримавши зброю та спорядження, вони зобов’язані не менше тижня на рік брати участь у військових навчаннях, а також в операціях із затримання злочинців, знешкодження вибухових пристроїв, гасіння лісових пожеж та інших рятувальних акціях. В цілому до завдань Земессардзе входить участь у ліквідації наслідків аварій, пожеж та надзвичайних ситуацій, рятувальних роботах, забезпеченні загальної безпеки та громадського порядку, а також захист сухопутної території держави, бойова підготовка та забезпечення функцій національних збройних сил.
З метою більш детального ознайомлення з даним питанням пропонуємо Вам наступні статті (мовою оригіналу):
|